VZDĚLÁVACÍ A VÝCHOVNÉ CÍLE (rozvoj klíčových kompetencí)

1. Umožnit žákům osvojit si strategie učení a motivovat je pro celoživotní učení.
  2. Podněcovat žáky k tvořivému myšlení, logickému uvažování a k řešení problémů.
  3. Vést žáky k všestranné, účinné a otevřené komunikaci.
  4. Rozvíjet u žáků schopnost spolupracovat a respektovat práci a úspěchy vlastní i druhých.
  5. Připravovat žáky k tomu, aby se projevovali jako svébytné, svobodné a zodpovědné osobnosti, uplatňovali svá práva a plnili své povinnosti.
  6. Vytvářet u žáků potřebu projevovat pozitivní city v chování, jednání a v prožívání životních situací; rozvíjet vnímavost a citlivé vztahy k lidem, prostředí i k přírodě.
  7. Učit žáky aktivně rozvíjet a chránit fyzické, duševní a sociální zdraví a být za ně odpovědný.
  8. Vést žáky k toleranci a ohleduplnosti k jiným lidem, jejich kulturám a duchovním hodnotám, učit je žít společně s ostatními lidmi.
  9. Pomáhat žákům poznávat a rozvíjet vlastní schopnosti v souladu s reálnými možnosti a uplatňovat je spolu s osvojenými vědomostmi a dovednostmi při rozhodování o vlastní životní a profesní orientaci.

Další cíle školy

1. Školní družina jako nedílná součást výchovně vzdělávacího procesu.
  2. Zájmová činnost jako prevence rizikového chování žáků a možnost rozvíjení přirozených schopností a dovedností dětí.
  3. Systematické seznamování rodičovské veřejnosti (zejm. rodičů předškoláků) se školním vzdělávacím programem a dalšími aktivitami školy.
  4. Prezentace školy a celoškolní akce školy jako základ budování příznivého image školy.