AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ – Červen

Téma měsíce: „TĚŠENÍ NA PRÁZDNINY“

Červen, to je měsíc v létě,
který teplem zahřeje tě.
V červnu rostou jahody,
koupeme se u vody,
v červnu také končí škola.
Každý školák výská: “Hola!”

Poslední školní měsíc je před námi a určitě si ho užijeme. Začíná krásným svátkem – Dnem DĚTÍ. Třetí neděli oslavíme Den otců. V závěru školního roku vedle radosti z nadcházejících prázdnin na děti čeká loučení se spolužáky a výsledek celoročního snažení v podobě vysvědčení a konec školy bude tu.

Rozjedeme se na prázdniny vychutnat si léto plnými doušky, abychom se plni energie sešli zase v září.

CO NÁS ČEKÁ:

• Den dětí s dětmi oslavíme až ve středu 5. 6. návštěvou kina CinemaCity Chodov animovaným filmem Garfield ve filmu, také možná návštěvou Krtkova světa.
  • Nová celodružinová akce: LOUČÍME SE HROU v duchu “Družina sobě, aneb bavíme se vzájemně” – organizace se týká všech. Zábavný úkol pro ostatní si připraví každé oddělení. Akci uspořádáme ve středu 12. 6. na školním hřišti nebo v družině. Podle toho jestli nás potěší sluníčko, nebo zažene déšť. Díky příspěvku od KPŠ máme připravené milé odměny, které děti určitě potěší.
  • Den otců letos 16. 6. – tvoření dětí – přáníčka a dárečky pro tatínky.
  • Dopravní výchova (značky, pravidla silničního provozu).
  • Pobyt dětí v ATRIU školy kde můžeme využít letních radovánek včetně lákavé vodní spršky; procházky do lesa, hry na školním hřišti.

Ohlédnutí za měsícem Květen:

V květnu si děti opět užily dětský zábavní park TANZANIE, kde je téměř vše dovoleno.

Aktivně jsme se zúčastnili školní akce ZÁVOD rodinných týmů na školním hřišti. Po 16. hod se děti s vychovatelkami po skupinách účastnily závodů. Část vychovatelek již čekala na stanovištích a byla součástí skupiny ochotných nadšenců z řad učitelů a dalších zaměstnanců školy. Počasí závodům přálo a věříme, že se dětem i rodičům akce líbila.

Pondělní workshopy s Ritou – tento měsíc děti z prvních tříd navlékaly svítivé korálky a tvořily motýlky.

Velikonoční Jarmark

Školní družina zve na tradiční velikonoční jarmark.

Další dlouhodobé aktivity školní družiny:

Rozdělení dětí do oddělení

3.D+4.ABCD
Jaroslava Juklíčová

SYSTÉM VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ

K vyzvedávání děti ze školní družiny je používán systém BELLhop. Jedná se elektronický systém vyvinutý přímo pro družiny základních škol. Systém je založen na identifikačních čipech, které používá rodič, či jiná pověřená osoba, která bude dítě ze ŠD vyzvedávat.

Objednávka čipu je součástí přihlášky do ŠD. Je potřeba zapsat, kolik čipů budete chtít pro vyzvedávání svého dítěte používat. Vždy je ale nutné, aby každý čip byl vydán na jméno konkrétní osoby, která za něj zodpovídá. Systém umožňuje, aby vychovatelka viděla, kdo dítě vyzvedává. Osoba oprávněná k vyzvedávání musí být uvedena na přihlášce do ŠD.