DENNÍ REŽIM ŠKOLNÍ DRUŽINY

• Provoz školní družiny začíná v 6,30 hodin ranní družinou a končí v 17,30 hod.
  • Do ranní družiny přicházejí žáci samostatným, bočním vchodem po schodech, z boku družinového pavilonu od 6,30 do 7,30 hod.
    V herně ranní a koncové družiny si děti vyprávějí ve skupinách, rozprávějí s vychovatelkou, která podle situace vede společné hry, tělovýchovnou chvilku a dohlíží na volné hry dětí.
    Zpestřením bývá krátká pohádka v ranním televizním vysílání, děti mají možnost přípravy na vyučování i práce s knihami v družinové knihovně, která je u této herny umístěna.
  • Vychovatelky vždy odvádějí děti na vyučování.
  • Odpolední provoz začíná po skončení vyučování.Pedagogický pracovník družiny přebírá žáky svého oddělení od vyučujícího poslední vyučovací hodiny.
    V rámci sebeobslužné činnosti si děti ukládají svršky, odchází do své herny a připravují se na oběd.
  • Po obědě následuje odpočinková činnost, na kterou navazuje zájmová činnost na principu dobrovolnosti.
  • Vyzvedávání žáků je možné vždy po obědě až do 14,00 hod. bočním vchodem (schodištěm) do družinového pavilonu. Doprovodná osoba se hlásí prostřednictvím čipu.
  • V době od 14 do 15,45 hodin (v zimních měsících do 15,30 hod.) žáky není možno vyzvedávat (s výjimkou dohody po skončení zájm. kroužku), protože rekreační činnost venku, zájmové činnosti v okolí školy, návštěvy kulturních zařízení a dalších společenských aktivit probíhají mimo budovu školy.
  • Po příchodu z venku probíhá hygiena, svačina a příprava na vyučování.
  • Od 16,30 hodin funguje koncová družina. I v letošním školním roce se z hygienických důvodů budeme snažit oddělení neslučovat.  Žáci jsou vyzvedáváni opět samostatným vchodem po schodech z boku družinového pavilonu prostřednictvím domácího telefonu.
    V zimním období (prosinec – březen) lze žáka vyzvednout již od 15,30 hodin.
  • Provoz družiny končí v 17,30 hodin.

• Žáci se přihlašují do družiny písemně – vyplněním Přihlášky, odhlášení z družiny je rovněž písemné na odhlášce.
  • Školní družina zajišťuje pitný režim – ovocné šťávy, v zimě po vycházkách teplý čaj.
  • Družina využívá školní víceúčelové hřiště s umělým povrchem, jsme vybaveni širokým sortimentem sportovního náčiní pro tělovýchovnou činnost.
    Ti nejmladší si nejraději užívají pobyt v čistém školním atriu vybaveném víceúčelovými prvky (prolézačky, klouzačka, horolezecká stěna a houpačky).
    Blízkost krásné milíčovské přírody využíváme při etapových hrách, rekreačních vycházkách a přírodovědné činnosti.
    K nejoblíbenějším společným programům patří tématicky zaměřené bály, turnaje ve společenských hrách, vánoční programy, pořady chystané dětmi Děti dětem, sportovní odpoledne, dopravní odpoledne, poutě, zimní krmení ptáků, péče o naši suchozemskou želvu, otevřené tvořivé dílny, prodejní výstavky vlastních výrobků, divadla aj.
  • Koordinujeme svoji činnost s účastí dětí v zájmových aktivitách školy.
  • Kontakt a info – vedoucí vychovatelka Hana Turáková (druzina@zskaterinky.cz, 226 809 724).

Plné znění řádu školní družiny a vnitřního řádu je vyvěšeno v pavilonu školní družiny.