DENNÍ REŽIM ŠKOLNÍ DRUŽINY

• Provoz školní družiny začíná v 6,30 hodin ranní družinou a končí v 17,30 hod.
  • Do ranní družiny přicházejí žáci samostatným, bočním vchodem po schodech, z boku družinového pavilonu od 6,30 do 7,30 hod.
    V herně ranní a koncové družiny si děti vyprávějí ve skupinách, rozprávějí s vychovatelkou, která podle situace vede společné hry, tělovýchovnou chvilku a dohlíží na volné hry dětí.
    Zpestřením bývá krátká pohádka v ranním televizním vysílání, děti mají možnost přípravy na vyučování i práce s knihami v družinové knihovně, která je u této herny umístěna.
  • Vychovatelky vždy odvádějí děti na vyučování.
  • Odpolední provoz začíná po skončení vyučování.Pedagogický pracovník družiny přebírá žáky svého oddělení od vyučujícího poslední vyučovací hodiny.
    V rámci sebeobslužné činnosti si děti ukládají svršky, odchází do své herny a připravují se na oběd.
  • Po obědě následuje odpočinková činnost, na kterou navazuje zájmová činnost na principu dobrovolnosti.
  • Vyzvedávání žáků je možné vždy po obědě až do 14,00 hod. bočním vchodem (schodištěm) do družinového pavilonu. Doprovodná osoba se hlásí prostřednictvím čipu.
  • V době od 14 do 15,45 hodin (v zimních měsících do 15,30 hod.) žáky není možno vyzvedávat (s výjimkou dohody po skončení zájm. kroužku), protože rekreační činnost venku, zájmové činnosti v okolí školy, návštěvy kulturních zařízení a dalších společenských aktivit probíhají mimo budovu školy.
  • Po příchodu z venku probíhá hygiena, svačina a příprava na vyučování.
  • Od 16,30 hodin funguje koncová družinaŽáci jsou vyzvedáváni samostatným vchodem po schodech z boku družinového pavilonu prostřednictvím domácího telefonu.
    V zimním období (prosinec – březen) lze žáka vyzvednout již od 15,30 hodin.
  • Provoz družiny končí v 17,30 hodin.

• Žáci se přihlašují do družiny písemně – vyplněním Přihlášky, odhlášení z družiny je rovněž písemné na odhlášce.
  • Družina využívá školní víceúčelové hřiště s umělým povrchem, jsme vybaveni širokým sortimentem sportovního náčiní pro tělovýchovnou činnost.
    Ti nejmladší si nejraději užívají pobyt v čistém školním atriu vybaveném víceúčelovými prvky (prolézačky, klouzačka, horolezecká stěna a houpačky).
    Blízkost krásné milíčovské přírody využíváme při etapových hrách, rekreačních vycházkách a přírodovědné činnosti.
    K nejoblíbenějším společným programům patří tématicky zaměřené bály, turnaje ve společenských hrách, vánoční programy, pořady chystané dětmi Děti dětem, sportovní odpoledne, dopravní odpoledne, poutě, zimní krmení ptáků, otevřené tvořivé dílny, prodejní výstavky vlastních výrobků, divadla aj.
  • Koordinujeme svoji činnost s účastí dětí v zájmových aktivitách školy.
  • Kontakt a info – vedoucí vychovatelka Hana Turáková (druzina@zskaterinky.cz, 226 809 724).

Plné znění řádu školní družiny a vnitřního řádu je vyvěšeno v pavilonu školní družiny.